Integracja APM+

Advanced Production Management +

APM+ to program do ewidencji narzędzi w firmie produkcyjnej świadczącej usługi w zakresie obróbki skrawaniem.
System APM+ dedykowany dla działu przygotowania produkcji, magazynu, kontroli jakości oraz hali produkcyjnej posiada integracje z:

 • ERP,
 • CAM,
 • maszynami pomiarowymi.

Zarządzanie narzędziami?

Tylko z APM+! Napisz lub zadzwoń, odpowiemy na wszystkie pytania.

KONTAKT

Korzyści integracji z ERP, CAM i maszynami pomiarowymi

ERP:

 • wspólna baza kontrahentów,
 • tworzenie zapotrzebowania narzędzi,
 • automatyczny import danych takich jak: dane kontrahenta, rodzaj materiału obrabianego, technologia (procesy, operacje, maszyny), zlecenia produkcyjne.

Współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne korzystają z licznych systemów informatycznych wspomagających funkcjonowanie firmy. W dzisiejszych czasach podstawą planowania pracy przedsiębiorstwa jest wdrożenie systemu klasy ERP (Enterprise Resource Planning). Wdrożenie systemu tej klasy pozwala efektywnie zarządzać zasobami oraz wykonywać pracę na podstawie zgromadzonych danych. Wszystkie dane firmy takie jak: zapasy, księgowość, planowanie, są przechowywane w bazie danych.

Film prezentuje wymianę informacji  z systemem ERP – Bemet. Na filmie przedstawiamy jak wyszukać zlecenie produkcyjne w APM+, a następnie jak pobrać informacje z systemu APM+ do ERP.

CAM:

 • eksport narzędzia wraz z oprawką z magazynu APM+ do Programu CAM,
 • geometrii narzędzia,
 • parametrów obróbki.

Systemy Komputerowe wspomagające wytwarzanie (CAM- Computer Aided Manufacturing) mają za zadanie połączyć dwa procesy produkcji: projektowanie i wytwarzanie. Systemy CAM na podstawie rysunków technicznych, bądź modeli 3D symulują pracę narzędzi skrawających (freza, noża tokarskiego, wiertła etc.) Systemy CAM są odpowiedzialne za tworzenie G-kodów. Dzięki postprocesorom konwertującym możliwe jest stworzenie takiego kodu na maszynę sterowaną numerycznie w postaci zbioru funkcji sterujących. Maszyna wykonuje po kolei wszystkie instrukcje zawarte w kodzie NC. Dzięki systemom CAM przedsiębiorstwa zwiększają produktywność oraz jakość  wytwarzanych detali, w głównej mierze dzięki możliwości uniknięcia uszkodzeń materiału oraz narzędzi stosując symulację obróbki przed rozpoczęciem produkcji.

Maszyny pomiarowe:

 • import programu pomiarowego z maszyny,
 • wyników pomiarowych z maszyny,
 • karty pomiarowe z wynikami w jednym miejscu.

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe (CMM- Coordinate Measuring Machine) pozwalają na wykonywanie pomiarów skomplikowanych detali. Maszyny współrzędnościowe wyposażone są w systemy pomiarowe w trzech osiach współrzędnych oraz lokalizację położenia detalu za pomocą sondy. Dzięki programowi pomiarowemu maszyna wykonuje pomiary w sposób automatyczny. Wymiary są odbierane jako współrzędne punktów. Komputer odbierający sygnał z zebranych punktów przetwarza dane i przedstawia je, jako wymiar mierzonego przedmiotu.

Film przedstawia eksport narzędzi skrawających z magazynu APM+ do biblioteki narzędzi w programie NX. Dowiedz się jak eksportować narzędzia do programu CAM oraz jak wyświetlić podgląd geometrii narzędzia w Siemens NX.

Zobacz co zyskasz z APM+

standaryzacja-procesu-produkcyjnego

Standaryzacja procesu produkcyjnego

skrocenie-czasu-przezbrojen-maszyn

Skrócenie czasu przezbrojeń maszyn

zmniejszenie-kosztow-zakpu-narzedzi

Zmniejszenie kosztów zakupów narzędzi

wzrost-jakosci-produktow-dzieki-modulowi-quality

Wzrost jakości produktów dzięki modułowi Quality+

doskonale-narzedzie-podczas-wprowadzania-nowry-iso-9001

Doskonałe narzędzie podczas wprowadzania normy ISO 9001

zmniejzenie-czasow-przestojow-maszyn

Zmniejszenie czasów przestojów maszyn

Poznaj możliwości APM+

Zobacz moduły systemu do zarządzania narzędziami skrawającymi i rozpocznij pracę z APM+

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

stigo kontakt

  FirmaOsoba fizyczna
  ZGODA NA KONTAKT W CELU ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIE

  Wyrażam zgodę przetwarzanie moich danych osobowych podanych przeze mnie w formularzu przez STIGO SP. Z O.O. w Krakowie w celu odpowiedzi na zgłoszone pytanie lub sprawę oraz oświadczam, że zapoznałem/-am się z poniższą informacją o administratorze i przetwarzaniu danych oraz akceptuję poniższą Politykę Prywatności.

  WYMAGANE

  ZGODA NA WYSYŁKI MAILOWE

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od STIGO SP. Z O.O. w Krakowie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w formularzu adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną, dotyczących produktów i usług oferowanych przez STIGO SP. Z O.O. SP.K. w Krakowie.

  TAKNIE

  ZGODA NA KONTAKT TELEFONICZNY

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (w tym numeru telefonu) podanych przeze mnie w formularzu przez STIGO SP. Z O.O. w Krakowie dla celów marketingu bezpośredniego, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

  TAKNIE

  Polityka prywatności i przetwarzanie danych

  Zapraszamy do naszej siedziby!

  Stigo Sp. z o.o.

  ul. Longinusa Podbipięty 29
  31-980 Kraków
  www.stigo.com.pl
  NIP: 6762422470

  logo STIGO