Zarządzanie jakością

Moduł QUALITY+

Moduł Quality+ pozwala na zarządzanie narzędziami pomiarowymi i zarządzanie jakością w produkcji. Quality+ znajduje zastosowanie m.in. w dziale kontroli jakości. Dla zleceń produkcyjnych moduł Quality+ pozwala na tworzenie list pomiarowych zawierających wszystkie niezbędne informacje dla pracowników. Lista pomiarowa zawiera takie informacje jak:

 • tolerancję,
 • pasowania,
 • operacje pomiarowe,
 • wymiary,
 • zdjęcia narzędzi pomiarowych.
Zarządzanie jakością w APM+

Zarządzanie narzędziami?

Tylko z APM+! Napisz lub zadzwoń, odpowiemy na wszystkie pytania.

KONTAKT

Zarządzanie jakością – rejestracja wyników

Obecnie wykorzystywane systemy do zarządzania jakością opierają się na rejestracji wyników pomiarowych. Dotychczas zmierzone wyniki pomiarowe notowano na tradycyjnych papierowych kartach pomiarowych. Z czasem karty pomiarowe zastąpiono arkuszami kalkulacyjnymi Excel. Nacisk składany na Statystyczną Kontrolę Procesu (SPC- Statistical Proces Control) obejmuje coraz większą ilość przechowywanych danych. Taka sytuacja doprowadziła do stworzenia systemów komputerowych dedykowanych do rejestracji wyników pomiarowych i śledzenia zdolności procesu.

Korzyści płynące z elektronicznej rejestracji wyników pomiarowych:

 • przyspieszenie procesu pomiarowego,
 • wyeliminowanie możliwości pomyłki operatora,
 • analiza statystyczna,
 • monitoring wielu procesów pomiarowych na żywo,
 • narzędzie kontroli jakości pomocne w uzyskaniu lub utrzymaniu certyfikatu normy ISO 9001:2015.

Wszystkie narzędzia pomiarowe funkcjonujące w firmie zostają zunifikowane i zapisane do jednej bazy danych. W module Quality+ odbywa się śledzenie lokalizacji wydanych narzędzi, a także proces kalibrowania narzędzi pomiarowych. W sposób przejrzysty można kontrolować zbliżające się kalibracje narzędzi, sprawdzać zaległe kalibracje, a także przeglądać te zaplanowane.

Dzięki Quality+ można utworzyć bazę wiedzy dla nowych pracowników. Quality+ daje możliwość rejestrowania, a także raportowania wyników pomiarowych. Moduł Quality+ został również wyposażony w integrację z maszynami pomiarowymi m.in. Zeiss, Mitutoyo, Wentzl. Daje to możliwość importu wyników pomiarowych z maszyny współrzędnościowej, co znacznie skraca czas potrzebny na wypełnianie dokumentacji  pomiarowej. Dzięki wykresowi kontrolnemu możemy na bieżąco śledzić zdolność procesu (wskaźnik Cpk) oraz zmniejszać ilości błędnie wykonanych produktów, co przekłada się na wymierne korzyści dla firmy.

Zobacz co zyskasz z APM+

standaryzacja-procesu-produkcyjnego

Standaryzacja procesu produkcyjnego

skrocenie-czasu-przezbrojen-maszyn

Skrócenie czasu przezbrojeń maszyn

zmniejszenie-kosztow-zakpu-narzedzi

Zmniejszenie kosztów zakupów narzędzi

wzrost-jakosci-produktow-dzieki-modulowi-quality

Wzrost jakości produktów dzięki modułowi Quality+

doskonale-narzedzie-podczas-wprowadzania-nowry-iso-9001

Doskonałe narzędzie podczas wprowadzania normy ISO 9001

zmniejzenie-czasow-przestojow-maszyn

Zmniejszenie czasów przestojów maszyn

Poznaj możliwości APM+

Zobacz moduły systemu do zarządzania narzędziami skrawającymi i rozpocznij pracę z APM+

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

stigo kontakt

  FirmaOsoba fizyczna
  ZGODA NA KONTAKT W CELU ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIE

  Wyrażam zgodę przetwarzanie moich danych osobowych podanych przeze mnie w formularzu przez STIGO SP. Z O.O. w Krakowie w celu odpowiedzi na zgłoszone pytanie lub sprawę oraz oświadczam, że zapoznałem/-am się z poniższą informacją o administratorze i przetwarzaniu danych oraz akceptuję poniższą Politykę Prywatności.

  WYMAGANE

  ZGODA NA WYSYŁKI MAILOWE

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od STIGO SP. Z O.O. w Krakowie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w formularzu adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną, dotyczących produktów i usług oferowanych przez STIGO SP. Z O.O. SP.K. w Krakowie.

  TAKNIE

  ZGODA NA KONTAKT TELEFONICZNY

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (w tym numeru telefonu) podanych przeze mnie w formularzu przez STIGO SP. Z O.O. w Krakowie dla celów marketingu bezpośredniego, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

  TAKNIE

  Polityka prywatności i przetwarzanie danych

  Zapraszamy do naszej siedziby!

  Stigo Sp. z o.o.

  ul. Longinusa Podbipięty 29
  31-980 Kraków
  www.stigo.com.pl
  NIP: 6762422470

  logo STIGO